Artróza kolene - onemocnění starších lidí

Artróza je podobně jako jiné „stařecké“ nemoci opředena řadou mýtů a polopravd. Pojďme je společně obrátit na pravou míru a třeba si objasníme, jak to vlastně všechno doopravdy je.

Číst dál...

Artróza kolene a chrupavky

Abychom mohli důkladněji pochopit mechanismus vzniku artrózy kolene, musíme se nejprve zaměřit na samotnou funkci zdravého kloubu. Protože kolenní kloub je nejčastěji postižený artritickými procesy, budeme se v tomto textu soustřeďovat právě na něj. 

Číst dál...

Artróza kolene může skončit endoprotézou

Mezi jednu z nejčastějších artróz patří právě artróza kolene. Jedná se o degenerativní onemocnění kloubů, postihují většinou starší generace, není však výjimkou, že mohou postihnut i mladší ročníky z různých důvodů, které vysvětlíme. Při této nemoci dochází k narušování struktury kloubní chrupavky, ta se pomalu rozpadá, až může úplně vymizet, přitom dochází k tření kloubů a velmi bolestivému pohybu.

Číst dál...

Artróza kolene - bolestivé onemocnění

Artróza kolene je jedním z nejčastěji se vyskytujících druhů artrózy. Jedná se o velmi bolestivé onemocnění, které postihuje velkou část dospělé a hlavně starší lidské generace. Toto onemocnění napadá především ty velké klouby v těle. Při artróze kolene je nejdříve napadená chrupavka, snižuje se pružnost kloubu, chrupavka postupně mizí, až může úplně vymizet, to způsobuje velice bolestivé a problémové pohybování, chůzi, vyšší námaze kolene.

Číst dál...